jak-kupic-dobre-okna-do-naszego-domu

Jak kupić dobre okna do naszego domu?

Wybór okien PCV do domu jest bardzo trudnym, ale jednocześnie ważnym zadaniem. Okna są bowiem jednym z najistotniejszych elementów budowlanych w domu, które nie tylko zapewniają nam dopływ światła, ale również zapewniają zachowanie bilansu cieplnego w budynku. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości okna, powinniśmy zwracać uwagę na ich profil, jakość szyb, ościeżnic i dodatkowe wyposażenie. Warto również wybierać okna od dobrych, znanych producentów, którzy cieszą się na rynku zaufaniem klientów. Wysoka jakość okien oraz posiadanie certyfikatów i atestów, to atuty, które korzystnie wpłyną na solidność okien i ich dobrą jakość przez lata.

Okna PCV

No co zatem powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę podczas wyboru okien?

Odpowiednia klasa profilu

Profil, czyli po prostu rama okienna wykonana z drewna bądź PCV, ma kluczowy wpływ na utrzymanie szczelności termicznej i akustycznej okien. To właśnie jakość i grubość profili stanowi o stabilności całych okien, utrzymaniu szyb i sposobie montażu w domu. Okna PCV powstają na bazie różnych rodzajów profili, które oznaczone są symbolami A, B i C. Oznaczają one klasę, która przekłada się na grubość i jakość profili. Najlepsza jest oczywiście klasa A, posiadająca profile okien o grubości 3mm. W przypadku klasy B, czy C, profile są cieńsze, a więc są mniej odporne i posiadają mniejsze właściwości izolacyjne. Po latach użytkowania może się zdarzyć, że rama zacznie pękać i odkształcać się.

Szyby

Kolejnym niezwykle istotnym elementem konstrukcji okien są oczywiście szyby. Obecnie najbardziej popularne są podwójne szyby zespolone. Oznacza to, że na profilu zewnętrznym i wewnętrznym umieszczone są dwie szyby, które oddzielone są od siebie na obwodzie warstwą aluminium. Jest ona niewidoczna na pierwszy rzut oka, gdyż znajduje się w ramie. Można również stosować ramę ze stali szlachetnej, która posiada właściwości energooszczędne. Zastosowanie tak zwanej Termoramki pozwoli nam obniżyć straty ciepła i zapewnić oknom dodatkową izolację.

Magiczne pojęcie – współczynnik przenikania ciepła.

Ten parametr powinien mieć dla nas duże znaczenie podczas wyboru okien. Otóż określa on stopień ciepła, które jest tracone w wyniku przenikania przez okna. Współczynnik określany jest symbolem U i powinno się go obliczać każdorazowo dla konkretnego okna. Im niższy współczynnik, tym lepiej, gdyż oznacza to większą izolację okien i mniejsze straty ciepła, a tym samym oszczędność energii.

Dodatki

Wydawałoby się, że okno to okno: rama szyby i zawiasy. Jednak podczas zakupu okien do naszego domu możemy wybrać wiele dodatkowych elementów, które zwiększą komfort ich użytkowania oraz wpłyną na bezpieczeństwo domowników. Ten drugi aspekt jest szczególnie ciekawy. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym i chcemy zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo naszym bliskich, to powinniśmy się zdecydować na okna posiadające zaczepy antywyważeniowe czy też klamkę z kluczem do okien balkonowych. Są to rozwiązania utrudniające włamanie. Najbezpieczniej będzie oczywiście kupić certyfikowane okna antywłamaniowe, które posiadają dodatkowo wzmocnioną szyb , która dzięki połączeniu za pomocą folii antywłamaniowych odporna jest na rozbicie i rozerwanie. Możemy się także zdecydować na inne dodatkowe elementy, które zwiększą komfort użytkowania okien. Są to na przykład moskitiery przeciw owadom, nawiewniki regulujące poziom wilgotności, czy blokada klamki zapobiegająca wypadnięcia skrzydła okna z ramy.

Więcej na temat okien PCV można przeczytać na http://naszeokna.com/okna-pcv-krakow/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + twelve =